Megoldó kulcsok

A verseny már javában tart, az eredményeket folyamatosan nyomon követheted a lenti táblázatban. A már véget ért kvízek megoldásait a lenti gombbal tudjátok elérni. Mindenkinek sok sikert kívánunk!

Megoldások megtekintése
BankCode 2020 döntő

2020. április 24-án lezajlott a BankCode 2020 pénzügyi tanulmányi verseny döntője. A döntő online formában került lebonyolításra. A csapatok 5 feladatban mérték össze tudásukat, megbirkózva a csapattagok közötti kapcsolattartás kihívásaival is.

A döntő eredményei:

Helyezés CSAPATNÉV Részvény-futam Online tesztsor Eset-tanulmány Kereske-delmi bank feladat Forrás-elemzés Tanári fórum Összes pontszám:
1. Mind arany 9 78 9 6 5 5 112
2. Csapat #1 9 80 9 6 5 0 109
3. Trois cent soixante croissant 7 73 8 6 4,5 5 103,5
4. 10.E_1 8 71 6 6 5 5 101
5. Rosikadomi 6 70 6 6 5 5 98
6. Premium 9 63 9 6 5 5 97
7. Triumvirátus 9 62 8 6 5 5 95
8. Díszterem 9 66 7 3 4 5 94
9. Türr Bank 9 65 8 2 5 5 94
10. Faktosok 7 63 9 1 5 5 90
11. Szentek 9 64 0 2 5 5 85
12. 10.E_2 9 54 5 6 4 5 83
13. Maturandusok 9 55 9 0 4 5 82
14. Kacsák 7 52 9 6 2 5 81
15. Katipalista Ponomoly( ͡° ͜ʖ ͡°) 6 61 1 2 5 5 80
16. Berzelit 10 45 7 0 4 5 71
17. Winchesterek_16 6 47 5 1 5 5 69
18. Ezüst sólymok 8 43 5 1 5 5 67
19. A Klapka út farkasai 9 38 3 2 4 5 61
20. Szuper TEK csapat 9 31 3 3 3 5 54

Az MNB Pénzmúzeuma és a Pénziránytű Alapítvány díjazottjai az első három helyezett csapat és felkészítő tanáruk, az ő nyereményeik:

Csapat neve Felkészítő tanár neve Iskola neve Nyeremény
Mind arany Rinfel Mónika Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium 1 db iPad Air (64 GB) /fő (a felkészítő tanárnak is)
Csapat #1 Csath Judit Katalin Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium  1 db Apple Iphone 8 (64GB) mobiltelefon /fő (a felkészítő tanárnak is)
Trois cent soixante croissant Figura Magdolna Budapest XVII. Kerületi Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium 1 db Apple AirPods 2 fülhallgató /fő (a felkészítő tanárnak is)

Gratulálunk a csapatoknak és felkészítő tanáraiknak!

Bízunk benne, hogy jövőre is találkozunk, addig is legyetek naprakészek, kövessétek figyelemmel a Pénzmúzeum és a Pénziránytű Alapítvány Facebook és weboldalait!

a Szervezők

BankCode 2020 iskolahálózati döntő

2020. április 20-án lezajlott a BankCode 2020 pénzügyi tanulmányi verseny iskolahálózati döntője. A döntő online formában került lebonyolításra. A csapatok 5 feladatban mérték össze tudásukat, megbirkózva a csapattagok közötti kapcsolattartás kihívásaival is.

Az iskolahálózati döntő eredményei:

Helyezés CSAPATNÉV Online tesztsor Pénzügyi intézmény
rendszer
Befektetési számítások Vásárlási szokások Képrejtvény Tanári fórum Összes pontszám:
1. Keys of Knowledge 2 109 7 9,5 12 10 5 152,5
2. DFL 104 9,5 10 10 10 5 148,5
3. Belsősök 105 6,5 5 12 8 5 141,5
3. Pénztárca 105 9,5 2 12 8 5 141,5
4. WiNaVi 96 7 9 12 10 5 139
5. DollárPapa Bandája 95 8 9 12 8 5 137
6. Brassers 89 7 8 12 10 5 131
7. Kiskacsa 70 4 6 11 4 5 100
8. Tini titánok 61 9,5 3 8,5 8 5 95
9. Lányok2 0 0 0 0 0 5 5

A Pénziránytű Alapítvány díjazottjai az első három helyezett csapat és felkészítő tanáruk, az ő nyereményeik:

Csapat neve Felkészítő tanár neve Iskola neve Nyeremény
Keys of Knowledge 2 Bereczki Mária Budapesti Gazdasági SZC II. Rákóczi Ferenc Közgazdasági Szakgimnáziuma 35 000 Ft/fő értékű utalvány
DFL Dr. Szabó Tibor Szegedi SZC Kőrösy József Közgazdasági Szakgimnáziuma 30 000 Ft/fő értékű utalvány
Belsősök Gangel Enikő Közgazdasági Politechnikum Alternatív Gimnázium 20 000 Ft/fő értékű utalvány
Pénztárca Kozma Sándor Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium 20 000 Ft/fő értékű utalvány

A versenyben legaktívabb (a legtöbb aktívan játszó csapatot delegáló) iskolahálózati tag az Érdi SZC Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolája és Kollégiuma volt, az ő nyereményük 150 000 Ft értékű utalvány.

Gratulálunk a csapatoknak és felkészítő tanáraiknak!

a Szervezők

Iskolahálózati döntőbe jutott csapatok
1 Összpontszám: 460 pont Keys of Knowledge 2
2 Összpontszám: 455 pont DollárPapa Bandája
3 Összpontszám: 450 pont Tini titánok
4 Összpontszám: 444 pont Belsősök
5 Összpontszám: 444 pont Pénztárca
6 Összpontszám: 438 pont lányok2
7 Összpontszám: 437 pont DFL
8 Összpontszám: 437 pont Brassers
9 Összpontszám: 437 pont WiNaVi
10 Összpontszám: 435 pont Kiskacsa
3. fodulóba jutott csapatok
Régió Csapat  
Budapest és az észak-magyarországi régió
  • Csapat #1
  • Trois cent soixante croissant
  • Berzelit
  • Kacsák
  • Faktosok
Dél-magyarországi régió
  • Triumvirátus
  • Díszterem
  • Türr Bank
  • Premium
  • Szentek
Nyugat-magyarországi régió
  • Mind arany
  • Rosikadomi
  • Winchesterek_16
  • Ezüst sólymok
  • Katipalista Ponomoly( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kelet-magyarországi régió
  • Maturandusok
  • Szuper TEK csapat
  • 10.E_1
  • A Klapka út farkasai
  • 10.E_2
Iskolahálózati forduló
  • Keys of Knowledge 2
  • Brassers
  • DollárPapa Bandája
  • Pénztárca
  • Belsősök
  • WiNaVi
  • Kex
  • Kódfejtők
  • Teki angyalai
  • DFL
  • Fiorini
  • Team Etya
  • Csajok
  • Tini titánok
  • Katicák
  • Best(d)iák
  • Pénzügyesek
  • ZÁRCSÖKKENTŐK
  • Boxosok
  • Diverzifikáció
  • Kecsik
  • lányok2
  • CrazyFrogs
  • TeamBM
  • Kiskacsa
  • Adócsalók
  • Futótűz
  • 10.E_3
  • Dimenzió
  • Hitelintézetesek
Helyezések
# Pontszám Csapat Intézmény  
1 Összpontszám: 426 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 182 pont
  • 2. forduló: 117 pont
  • 3. forduló: 127 pont

Kex

Csapatkapitány:

Novák Attila

Csapattagok:
  • Korenika Virág
Soproni SZC Fáy András Két Tanítási Nyelvű Gazdasági Szakgimnáziuma
2 Összpontszám: 422 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 192 pont
  • 2. forduló: 152 pont
  • 5. forduló: 78 pont

Mind arany

Csapatkapitány:

Rinfel Mónika

Csapattagok:
  • Molnár Bence
  • Fregán Doroti
  • Takács Ádám
Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium
3 Összpontszám: 403 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 173 pont
  • 2. forduló: 109 pont
  • 3. forduló: 121 pont

Futótűz

Csapatkapitány:

Kládlerné Kertész Katalin

Csapattagok:
  • Benő Dorottya
  • Regényi Eszter
  • Jordán Bence
Soproni SZC Fáy András Két Tanítási Nyelvű Gazdasági Szakgimnáziuma
4 Összpontszám: 400 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 153 pont
  • 2. forduló: 134 pont
  • 3. forduló: 113 pont

ZÁRCSÖKKENTŐK

Csapatkapitány:

Gombos Katalin

Csapattagok:
  • Petruska Martin
  • Dvorszki Soma
  • Jámbor Máté
Pápai SZC Faller Jenő Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma
5 Összpontszám: 395 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 165 pont
  • 2. forduló: 122 pont
  • 3. forduló: 108 pont

Pénzügyesek

Csapatkapitány:

Kládlerné Kertész Katalin

Csapattagok:
  • Frank Bettina
  • Behofsits Réka
  • Horváth Alexandra
Soproni SZC Fáy András Két Tanítási Nyelvű Gazdasági Szakgimnáziuma
6 Összpontszám: 395 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 177 pont
  • 2. forduló: 148 pont
  • 5. forduló: 70 pont

Rosikadomi

Csapatkapitány:

Kiss Zoltán

Csapattagok:
  • Becze Domonkos
  • Gergácz Bálint
  • Szafián Dorottya Anna
Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium
7 Összpontszám: 392 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 179 pont
  • 2. forduló: 105 pont
  • 3. forduló: 108 pont

TeamBM

Csapatkapitány:

Novák Attila

Csapattagok:
  • Pécsi Dávid
  • Márk Milán
  • Farkas Bálint
Soproni SZC Fáy András Két Tanítási Nyelvű Gazdasági Szakgimnáziuma
8 Összpontszám: 392 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 162 pont
  • 2. forduló: 128 pont
  • 3. forduló: 102 pont

Katicák

Csapatkapitány:

Hajdu István

Csapattagok:
  • Prei Máté
  • Simon Olivér
  • Liptai Szebasztián Rómeó
Pápai SZC Faller Jenő Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma
9 Összpontszám: 372 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 178 pont
  • 2. forduló: 133 pont
  • 5. forduló: 61 pont

Katipalista Ponomoly( ͡° ͜ʖ ͡°)

Csapatkapitány:

Kiss Zoltán

Csapattagok:
  • Döbörhegyi Máté
  • Sziklai Botond
  • Zrinszki Ármin
Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium
10 Összpontszám: 361 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 172 pont
  • 2. forduló: 142 pont
  • 5. forduló: 47 pont

Winchesterek_16

Csapatkapitány:

Kiss Zoltán

Csapattagok:
  • Tóth Fanni
  • Berta Dániel
  • Szafián Petra
Jurisich Miklós Gimnázium és Kollégium
11 Összpontszám: 355 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 174 pont
  • 2. forduló: 138 pont
  • 5. forduló: 43 pont

Ezüst sólymok

Csapatkapitány:

Gombos Katalin

Csapattagok:
  • Ézsiás Máté Benedek
  • Németh Marcell
  • Endrédi Dávid Norbert
Pápai SZC Faller Jenő Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma
12 Összpontszám: 278 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 175 pont
  • 2. forduló: 103 pont

Háromban az egy

Csapatkapitány:

Csordás Zoltán

Csapattagok:
  • Balassa Andrea
  • Ripl Réka
  • Ripl Rebeka
Kaposvári SZC Noszlopy Gáspár Közgazdasági Szakgimnáziuma
13 Összpontszám: 273 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 164 pont
  • 2. forduló: 109 pont

Berendezés

Csapatkapitány:

Gombos Katalin

Csapattagok:
  • Zergi Bálint
  • Kovács Martin László
  • Cseszneki Áron
Pápai SZC Faller Jenő Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma
14 Összpontszám: 269 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 161 pont
  • 2. forduló: 108 pont

Bankrupt

Csapatkapitány:

Katona Judit

Csapattagok:
  • Tóth Bendegúz
  • Kollár Patrik
  • Schreiner Milán
Győri SZC Krúdy Gyula Gimnáziuma, Két Tanítási Nyelvű Középiskolája, Turisztikai és Vendéglátóipari Szakképző Iskolája
15 Összpontszám: 265 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 163 pont
  • 2. forduló: 102 pont

Überraschung

Csapatkapitány:

Hrubyné Pál Tímea

Csapattagok:
  • Benke Norbert
  • Molnár Laura
  • Mikó Vivien
Soproni SZC Fáy András Két Tanítási Nyelvű Gazdasági Szakgimnáziuma
16 Összpontszám: 265 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 163 pont
  • 2. forduló: 102 pont

Soproni Kúpteam

Csapatkapitány:

Hrubyné Pál Tímea

Csapattagok:
  • Fodor Bendegúz
  • Schlögl Bence
  • Szűrszabó Andor
Soproni SZC Fáy András Két Tanítási Nyelvű Gazdasági Szakgimnáziuma
17 Összpontszám: 262 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 150 pont
  • 2. forduló: 112 pont

Mézes kecskék

Csapatkapitány:

Csordás Zoltán

Csapattagok:
  • Beherovszki Barbara
  • Cser Boglárka
  • Vörös Tímea
Kaposvári SZC Noszlopy Gáspár Közgazdasági Szakgimnáziuma
18 Összpontszám: 261 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 162 pont
  • 2. forduló: 99 pont

KÉK

Csapatkapitány:

Horváth Erzsébet

Csapattagok:
  • Göcző Cintia
  • Simon Manassé
  • Szabó Mátyás
Pápai SZC Faller Jenő Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma
19 Összpontszám: 261 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 151 pont
  • 2. forduló: 110 pont

Bakonyi olajsejk

Csapatkapitány:

Hajdu István

Csapattagok:
  • Szűcs Bence
  • Jász Dominik
  • Mészáros Péter
Pápai SZC Faller Jenő Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma
20 Összpontszám: 260 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 149 pont
  • 2. forduló: 111 pont

Payrits Industries

Csapatkapitány:

Kládlerné Kertész Katalin

Csapattagok:
  • Horváth Krisztofer
  • Payrits Márton
  • Horváth Ervin
Soproni SZC Fáy András Két Tanítási Nyelvű Gazdasági Szakgimnáziuma