Megoldó kulcsok

A verseny már javában tart, az eredményeket folyamatosan nyomon követheted a lenti táblázatban. A már véget ért kvízek megoldásait a lenti gombbal tudjátok elérni. Mindenkinek sok sikert kívánunk!

Megoldások megtekintése
BankCode 2020 döntő

2020. április 24-án lezajlott a BankCode 2020 pénzügyi tanulmányi verseny döntője. A döntő online formában került lebonyolításra. A csapatok 5 feladatban mérték össze tudásukat, megbirkózva a csapattagok közötti kapcsolattartás kihívásaival is.

A döntő eredményei:

Helyezés CSAPATNÉV Részvény-futam Online tesztsor Eset-tanulmány Kereske-delmi bank feladat Forrás-elemzés Tanári fórum Összes pontszám:
1. Mind arany 9 78 9 6 5 5 112
2. Csapat #1 9 80 9 6 5 0 109
3. Trois cent soixante croissant 7 73 8 6 4,5 5 103,5
4. 10.E_1 8 71 6 6 5 5 101
5. Rosikadomi 6 70 6 6 5 5 98
6. Premium 9 63 9 6 5 5 97
7. Triumvirátus 9 62 8 6 5 5 95
8. Díszterem 9 66 7 3 4 5 94
9. Türr Bank 9 65 8 2 5 5 94
10. Faktosok 7 63 9 1 5 5 90
11. Szentek 9 64 0 2 5 5 85
12. 10.E_2 9 54 5 6 4 5 83
13. Maturandusok 9 55 9 0 4 5 82
14. Kacsák 7 52 9 6 2 5 81
15. Katipalista Ponomoly( ͡° ͜ʖ ͡°) 6 61 1 2 5 5 80
16. Berzelit 10 45 7 0 4 5 71
17. Winchesterek_16 6 47 5 1 5 5 69
18. Ezüst sólymok 8 43 5 1 5 5 67
19. A Klapka út farkasai 9 38 3 2 4 5 61
20. Szuper TEK csapat 9 31 3 3 3 5 54

Az MNB Pénzmúzeuma és a Pénziránytű Alapítvány díjazottjai az első három helyezett csapat és felkészítő tanáruk, az ő nyereményeik:

Csapat neve Felkészítő tanár neve Iskola neve Nyeremény
Mind arany Rinfel Mónika Zalaegerszegi Zrínyi Miklós Gimnázium 1 db iPad Air (64 GB) /fő (a felkészítő tanárnak is)
Csapat #1 Csath Judit Katalin Budapesti Fazekas Mihály Gyakorló Általános Iskola és Gimnázium  1 db Apple Iphone 8 (64GB) mobiltelefon /fő (a felkészítő tanárnak is)
Trois cent soixante croissant Figura Magdolna Budapest XVII. Kerületi Balassi Bálint Nyolcévfolyamos Gimnázium 1 db Apple AirPods 2 fülhallgató /fő (a felkészítő tanárnak is)

Gratulálunk a csapatoknak és felkészítő tanáraiknak!

Bízunk benne, hogy jövőre is találkozunk, addig is legyetek naprakészek, kövessétek figyelemmel a Pénzmúzeum és a Pénziránytű Alapítvány Facebook és weboldalait!

a Szervezők

BankCode 2020 iskolahálózati döntő

2020. április 20-án lezajlott a BankCode 2020 pénzügyi tanulmányi verseny iskolahálózati döntője. A döntő online formában került lebonyolításra. A csapatok 5 feladatban mérték össze tudásukat, megbirkózva a csapattagok közötti kapcsolattartás kihívásaival is.

Az iskolahálózati döntő eredményei:

Helyezés CSAPATNÉV Online tesztsor Pénzügyi intézmény
rendszer
Befektetési számítások Vásárlási szokások Képrejtvény Tanári fórum Összes pontszám:
1. Keys of Knowledge 2 109 7 9,5 12 10 5 152,5
2. DFL 104 9,5 10 10 10 5 148,5
3. Belsősök 105 6,5 5 12 8 5 141,5
3. Pénztárca 105 9,5 2 12 8 5 141,5
4. WiNaVi 96 7 9 12 10 5 139
5. DollárPapa Bandája 95 8 9 12 8 5 137
6. Brassers 89 7 8 12 10 5 131
7. Kiskacsa 70 4 6 11 4 5 100
8. Tini titánok 61 9,5 3 8,5 8 5 95
9. Lányok2 0 0 0 0 0 5 5

A Pénziránytű Alapítvány díjazottjai az első három helyezett csapat és felkészítő tanáruk, az ő nyereményeik:

Csapat neve Felkészítő tanár neve Iskola neve Nyeremény
Keys of Knowledge 2 Bereczki Mária Budapesti Gazdasági SZC II. Rákóczi Ferenc Közgazdasági Szakgimnáziuma 35 000 Ft/fő értékű utalvány
DFL Dr. Szabó Tibor Szegedi SZC Kőrösy József Közgazdasági Szakgimnáziuma 30 000 Ft/fő értékű utalvány
Belsősök Gangel Enikő Közgazdasági Politechnikum Alternatív Gimnázium 20 000 Ft/fő értékű utalvány
Pénztárca Kozma Sándor Ceglédi Kossuth Lajos Gimnázium 20 000 Ft/fő értékű utalvány

A versenyben legaktívabb (a legtöbb aktívan játszó csapatot delegáló) iskolahálózati tag az Érdi SZC Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolája és Kollégiuma volt, az ő nyereményük 150 000 Ft értékű utalvány.

Gratulálunk a csapatoknak és felkészítő tanáraiknak!

a Szervezők

Iskolahálózati döntőbe jutott csapatok
1 Összpontszám: 460 pont Keys of Knowledge 2
2 Összpontszám: 455 pont DollárPapa Bandája
3 Összpontszám: 450 pont Tini titánok
4 Összpontszám: 444 pont Belsősök
5 Összpontszám: 444 pont Pénztárca
6 Összpontszám: 438 pont lányok2
7 Összpontszám: 437 pont DFL
8 Összpontszám: 437 pont Brassers
9 Összpontszám: 437 pont WiNaVi
10 Összpontszám: 435 pont Kiskacsa
3. fodulóba jutott csapatok
Régió Csapat  
Budapest és az észak-magyarországi régió
  • Csapat #1
  • Trois cent soixante croissant
  • Berzelit
  • Kacsák
  • Faktosok
Dél-magyarországi régió
  • Triumvirátus
  • Díszterem
  • Türr Bank
  • Premium
  • Szentek
Nyugat-magyarországi régió
  • Mind arany
  • Rosikadomi
  • Winchesterek_16
  • Ezüst sólymok
  • Katipalista Ponomoly( ͡° ͜ʖ ͡°)
Kelet-magyarországi régió
  • Maturandusok
  • Szuper TEK csapat
  • 10.E_1
  • A Klapka út farkasai
  • 10.E_2
Iskolahálózati forduló
  • Keys of Knowledge 2
  • Brassers
  • DollárPapa Bandája
  • Pénztárca
  • Belsősök
  • WiNaVi
  • Kex
  • Kódfejtők
  • Teki angyalai
  • DFL
  • Fiorini
  • Team Etya
  • Csajok
  • Tini titánok
  • Katicák
  • Best(d)iák
  • Pénzügyesek
  • ZÁRCSÖKKENTŐK
  • Boxosok
  • Diverzifikáció
  • Kecsik
  • lányok2
  • CrazyFrogs
  • TeamBM
  • Kiskacsa
  • Adócsalók
  • Futótűz
  • 10.E_3
  • Dimenzió
  • Hitelintézetesek
Helyezések
# Pontszám Csapat Intézmény  
61 Összpontszám: 275 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 166 pont
  • 2. forduló: 109 pont

Forintos

Csapatkapitány:

Sipos Tünde

Csapattagok:
  • Kovács Andrea
  • Silberer Napsugár Mónika
  • Hajdu Artúr János
Budapesti Gazdasági SZC Károlyi Mihály Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakgimnáziuma
62 Összpontszám: 273 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 164 pont
  • 2. forduló: 109 pont

Berendezés

Csapatkapitány:

Gombos Katalin

Csapattagok:
  • Zergi Bálint
  • Kovács Martin László
  • Cseszneki Áron
Pápai SZC Faller Jenő Szakgimnáziuma, Szakközépiskolája és Kollégiuma
63 Összpontszám: 271 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 165 pont
  • 2. forduló: 106 pont

Kicsi Gesztenyék

Csapatkapitány:

Dr. Szabó Tibor

Csapattagok:
  • Ónodi Tamás
  • Péter-Szabó Sára
  • Vid Levente
Szegedi SZC Kőrösy József Közgazdasági Szakgimnáziuma
64 Összpontszám: 270 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 173 pont
  • 2. forduló: 97 pont

Alfa

Csapatkapitány:

Dr. Szabó Tibor

Csapattagok:
  • Deák Noémi
  • Kiss Sztefani
  • Lakatos Edina
Szegedi SZC Kőrösy József Közgazdasági Szakgimnáziuma
65 Összpontszám: 270 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 173 pont
  • 2. forduló: 97 pont

Észbontók

Csapatkapitány:

Fürjész Emese

Csapattagok:
  • Oszlánczi Máté
  • Bakos József
  • Kakuk Dóra
Andrássy György Katolikus Közgazdasági Szakgimnázium, Gimnázium és Kollégium
66 Összpontszám: 270 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 150 pont
  • 2. forduló: 120 pont

VKP Károlyi

Csapatkapitány:

Juhászné Kapás Judit

Csapattagok:
  • Pilczinger Ádám
  • Majzik Bálint
  • Sipos Vivien
Budapesti Gazdasági SZC Károlyi Mihály Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakgimnáziuma
67 Összpontszám: 269 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 150 pont
  • 2. forduló: 119 pont

Soós Vilmos

Csapatkapitány:

Soós Vilmos

Csapattagok:
  • Soós Vilmos
  • Végh Gaszton
  • Kalamár Máte
Debreceni SZC Bethlen Gábor Közgazdasági Szakgimnáziuma
68 Összpontszám: 269 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 167 pont
  • 2. forduló: 102 pont

Pénztsztár

Csapatkapitány:

Makai-Dongó Ildikó

Csapattagok:
  • Csernák Laura
  • Varga-Dudás Zsófia
  • Haticza Máté
Kiskunhalasi SZC Kiskunfélegyházi Közgazdasági Szakgimnáziuma
69 Összpontszám: 269 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 155 pont
  • 2. forduló: 114 pont

Törtetők

Csapatkapitány:

Dalmady Tünde

Csapattagok:
  • Konkoly Krisztina
  • Takács Dorina
  • Hanzli Kevin
Tatabányai SZC Kossuth Lajos Közgazdasági és Humán Szakgimnáziuma
70 Összpontszám: 269 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 161 pont
  • 2. forduló: 108 pont

Bankrupt

Csapatkapitány:

Katona Judit

Csapattagok:
  • Tóth Bendegúz
  • Kollár Patrik
  • Schreiner Milán
Győri SZC Krúdy Gyula Gimnáziuma, Két Tanítási Nyelvű Középiskolája, Turisztikai és Vendéglátóipari Szakképző Iskolája
71 Összpontszám: 268 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 141 pont
  • 2. forduló: 127 pont

PindúrPandúrok

Csapatkapitány:

Sipos Tünde

Csapattagok:
  • Anda Brigitta Nikolett
  • Gyoroki Ildikó Réka
  • Horváth Réka
Budapesti Gazdasági SZC Károlyi Mihály Két Tanítási Nyelvű Közgazdasági Szakgimnáziuma
72 Összpontszám: 265 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 163 pont
  • 2. forduló: 102 pont

Überraschung

Csapatkapitány:

Hrubyné Pál Tímea

Csapattagok:
  • Benke Norbert
  • Molnár Laura
  • Mikó Vivien
Soproni SZC Fáy András Két Tanítási Nyelvű Gazdasági Szakgimnáziuma
73 Összpontszám: 265 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 163 pont
  • 2. forduló: 102 pont

Soproni Kúpteam

Csapatkapitány:

Hrubyné Pál Tímea

Csapattagok:
  • Fodor Bendegúz
  • Schlögl Bence
  • Szűrszabó Andor
Soproni SZC Fáy András Két Tanítási Nyelvű Gazdasági Szakgimnáziuma
74 Összpontszám: 264 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 152 pont
  • 2. forduló: 112 pont

Diamond

Csapatkapitány:

Pipisné István Ildikó

Csapattagok:
  • Dömötör Roland
  • Gera Balázs
  • Csányi Doroti Beatrix
Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum
75 Összpontszám: 263 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 156 pont
  • 2. forduló: 107 pont

kecskehús

Csapatkapitány:

Fazakas-Nyitrai Enikő

Csapattagok:
  • Bartha Luca
  • Láng Rebeka
  • Rumó Klaudia
Érdi SZC Kossuth Zsuzsanna Szakképző Iskolája és Kollégiuma
76 Összpontszám: 263 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 147 pont
  • 2. forduló: 116 pont

KTTTBG

Csapatkapitány:

Kókainé Szűcs Ildikó

Csapattagok:
  • Karsai Kitti
  • Acsádi Tibor
  • Szegedi Tünde
Karcagi SZC Teleki Blanka Gimnáziuma, Szakgimnáziuma és Kollégiuma
77 Összpontszám: 263 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 168 pont
  • 2. forduló: 95 pont

Nagymenők

Csapatkapitány:

Bereczki Mária

Csapattagok:
  • Kotormány Fanni
  • Németh Mária
  • László Laura
Budapesti Gazdasági Szakképzési Centrum
78 Összpontszám: 263 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 170 pont
  • 2. forduló: 93 pont

R.V.T.

Csapatkapitány:

Pápai Júlia

Csapattagok:
  • Erdélyi Erika
  • Papik Vivien
  • Tóth Nikolett
Budapesti Gazdasági SZC II. Rákóczi Ferenc Közgazdasági Szakgimnáziuma
79 Összpontszám: 262 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 179 pont
  • 2. forduló: 83 pont

aranycsapat

Csapatkapitány:

Sesztékné Kappanószki Ildikó

Csapattagok:
  • Horvát Alexandra
  • Szedmák Viktória
  • Sztancsik Réka
Andrássy György Katolikus Közgazdasági Szakgimnázium, Gimnázium és Kollégium Telephelye
80 Összpontszám: 262 pont
Fordulónkénti pontszámok:
  • 1. forduló: 150 pont
  • 2. forduló: 112 pont

Mézes kecskék

Csapatkapitány:

Csordás Zoltán

Csapattagok:
  • Beherovszki Barbara
  • Cser Boglárka
  • Vörös Tímea
Kaposvári SZC Noszlopy Gáspár Közgazdasági Szakgimnáziuma